Sākums    Lapas karte    Palīdzība    Kontakti      LV   RU   EN
Sākums
16
mar
2011
Uzņēmumiem pieejams finansējums energoefektivitātes uzlabošanai ražošanas ēkās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (turpmāk - VARAM) 2011. gada 16. martā ir parakstīti līgumi ar vairākiem desmitiem uzņēmumu, kuriem būs pieejams finansējums investīcijām energoefektivitātes uzlabošanai ražošanas ēkās par kopējo summu vairāk kā 8 miljoni latu.

Komersanti finansējumu saņems Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) atklāta projektu konkursa "Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai ražošanās ēkās" ietvaros. Konkursa mērķis ir samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, veicot ražošanas ēku siltināšanu, veicot ieguldījumus ražošanas tehnoloģiskajās iekārtās un veicot apkures sistēmas maiņu no fosilās apkures sistēmas uz atjaunojamajiem energoresursiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis pauž gandarījumu par uzņēmumu lielo interesi par šo projektu konkursu un ir gandarīts, ka valstij ir iespēja ekonomiskās krīzes laikā atbalstīt tieši ražotājus.

VARAM ir pieņēmusi lēmumus par 49 līgumiem par uzņēmumiem 18 nozarēs - finansējuma saņēmēji darbojas gan pārtikas produktu ražošanā, gan kokapstrādē, poligrāfijas nozarē un virknē citās.

Finansējums paredzēts dažādiem kompleksiem risinājumiem, tai skaitā ēku energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem, ieguldījumiem esošajās ražošanas tehnoloģiskajās iekārtās un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanai.

Kopējais Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējums šiem projektiem ir 8 125 242,34 lati, maksimālā summa vienam saņēmējam - 500 000 lati. Pašu uzņēmumu līdzfinansējums ir 55% lielajiem komersantiem un 45% mikro, mazajiem un vidējiem komersantiem.

Par konkursa organizēšanu atbildīgā iestāde ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Projektu īstenošanas uzraudzību veic valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Vides investīciju fonds".