Sākums    Lapas karte    Palīdzība    Kontakti      LV   RU   EN
Sākums
19
jūl
2011
Noslēgti pirmie līgumi ar iedzīvotājiem par KPFI finansējuma saņemšanu mājsaimniecību sektorā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir noslēgusi pirmos 60 līgumus ar iedzīvotājiem, kuri saņems Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansējumu atjaunojamo energoresursu izmantošanai savos mājokļos.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis uzsver: "Šī ir pirmā reize, kad Latvijas mājsaimniecībām ir pieejams finansiāls atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanā. Man ir liels prieks, ka interese par šo iespēju bijusi tik liela un tik lielam skaitam iedzīvotāju būs iespēja saņemt KPFI sniegto finansiālo atbalstu zaļās enerģijas izmantošanai".

Konkursa "Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā" ietvaros iedzīvotājiem ir iespējams saņemt līdzfinansējumu mazu jaudu iekārtu iegādei un uzstādīšanai, kas balstītas uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām. Kopumā pieejamais KPFI finansējums ir 11 399 481 lats, kur maksimālais vienam projektam pieejamais finansējums ir 7 000 latu.

Kopumā konkursa ietvaros VARAM tika iesniegti 1459 projektu iesniegumi, turklāt vienam projektu iesniegumam pieprasītais finansējums svārstās no 450 latiem līdz 7000 latu. Sakarā ar lielo projektu iesniegumu skaitu līgumi ar projektu iesniedzējiem tiks slēgti pakāpeniski.

Tā kā pieprasītais finansējums ir mazāks nekā konkursā pieejamais finansējums, š.g. oktobrī tiks izsludināta konkursa otrā kārta.

Par konkursa organizēšanu atbildīgā iestāde ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Projektu īstenošanas uzraudzību veic valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Vides investīciju fonds".