Sākums    Lapas karte    Palīdzība    Kontakti      LV   RU   EN
Sākums
16
sep
2010
Vides ministrijā notiks preses konference un svinīgā līgumu parakstīšana

Š.g. 16.septembrīVides ministrija svinīgi parakstīs līgumus ar lielākajām Latvijas augstskolām, par vairāk kā 7 miljonu latu finansējuma saņemšanu siltināšanas un citu energoefektivitātes projektu īstenošanai šo augstākās izglītības iestāžu ēkās.

Līgumu parakstīšana un preses konference notiks Vides ministrijā, Peldu ielā 25, 101.telpā, plkst.11:00.

Pasākumā piedalīsies Vides ministrs Raimonds Vējonis, Vides ministrijas valsts sekretāra vietniece Vija Gēme, kā arī- atbalsta saņēmēji - 18 Latvijas augstskolu pārstāvji.

Vides ministrs Raimonds Vējonis norāda, ka šādu energoefektivitātes projektu realizācija Latvijai ir nozīmīga no vairākiem aspektiem. "Šie projekti samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas gaisā, tie samazina nepieciešamo siltumenerģijas un apgaismojuma elektroenerģijas daudzumu ēkās un vienlaikus dod arī ļoti būtisku ieguldījumu Latvijas ekonomikas sildīšanā," uzsver R.Vējonis.

Projektu īstenošanai pieejamais Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējums ir 7 028 040 lati.

Kristīne Barševska Vides ministrijas
Sabiedrības informēšanas nodaļa Tālr.: 67026533 / 26417267 E-pasts: prese@vidm.gov.lv  http://twitter.com/VidesMinistrija

Informācija redaktoriem
Finansējums apstiprinātajiem atklāta konkursa "Energoefektivitātes paaugstināšana augstākās izglītības iestāžu ēkās" projektiem tiks nodrošināts no Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI). 85 % no konkursa projektu kopējām attiecināmajām izmaksām sedz KPFI. Pārējās attiecināmās izmaksas (ne mazāk kā 15 % no kopējām attiecināmajām izmaksām) sedz projekta iesniedzējs, kurš noslēdzis līgumu ar Vides ministriju par projekta īstenošanu. Konkursa ietvaros apstiprinātajos projektos paredzētās aktivitātes finansējuma saņēmējs īsteno līdz 2011.gada 1.decembrim.