Sākums    Lapas karte    Palīdzība    Kontakti      LV   EN   RU
Sākums
30
sep
2010
Noslēgti līgumi vēl ar 3 augstākās izglītības iestādēm par energoefektivitātes projektu īstenošanu

Vakar, š.g. 29.septembrī, Vides ministrija parakstīja līgumus ar Rīgas Stradiņa universitāti, Transporta un sakaru institūtu un Latvijas kultūras koledžu par energoefektivitātes paaugstināšanas projektu īstenošanu. Projekti tiks īstenoti Klimata pārmaiņu finansu instrumenta (turpmāk- KPFI) atklātā konkursa "Energoefektivitātes paaugstināšana augstākās izglītības iestāžu ēkās" (turpmāk -konkurss) ietvaros.

Energoefektivitātes paaugstināšanas projektu īstenošanai piešķirtais KPFI finansējums-

  • Rīgas Stradiņa universitātei ir 600 455,00 LVL,
  • Transporta un sakaru institūtam ir 218 078,00 LVL,
  • Latvijas kultūras koledžu ir 144 095,00 LVL.

KPFI finansētā konkursa mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, samazinot siltumenerģijas un apgaismojuma elektroenerģijas patēriņu Latvijas Republikas augstākās izglītības iestāžu ēkās. Konkursa ietvaros tika saņemti 34 projektu pieteikumi, no kuriem 20 tika apstiprināti.

Jau ziņots, ka šī gada 16.septembrī Vides ministrijā līgumi par projektu realizāciju tika parakstīti ar vienpadsmit valsts (RTU, Rēzeknes augstskola, LLU, Latvijas Jūras akadēmija u.c.) un privātajām augstskolām (RSEBAA, Rīgas Aeronavigācijas institūts, LPU filiāle Rīgas Teoloģijas institūts), savukārt šī gada 22.septembrī līgums ar Ventspils Augstskolu.

Par konkursa organizēšanu atbildīgā iestāde ir Vides ministrija. Projektu īstenošanas uzraudzību veic valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Vides investīciju fonds".

Informācija redaktoriem:
Konkursa "Energoefektivitātes paaugstināšana augstākās izglītības iestāžu ēkās" mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, samazinot siltumenerģijas un apgaismojuma elektroenerģijas patēriņu Latvijas Republikas augstākās izglītības iestāžu ēkās. Projekta iesniedzēja ir Latvijas Republikā akreditēta augstākās izglītības iestāde. Konkursa ietvaros projektu īstenošanai pieejamais KPFI finansējums ir 7 028 040 lati. 85 % no konkursa projektu kopējām attiecināmajām izmaksām sedz KPFI. Pārējās attiecināmās izmaksas (ne mazāk kā 15 % nodrošina: * valsts dibinātām koledžām - no valsts budžeta līdzekļiem;
* valsts dibinātām augstskolām - valsts dibināta augstskola; * citu juridisko personu dibinātām augstākās izglītības mācību iestādēm - citu juridisko personu dibināta augstākās izglītības mācību iestāde vai tās dibinātāji.